رازهایی در مورد امضای شما

اسراری که امضای شما در مورد شخصیتتان بیان می کند:


امضا همانند تصویری از شخصیت شما است. آیا می دانید زمانی که نام خودتان را در مراودات شغلی یا شخصی امضا می کنید ناخودآگاه اسرار بیشتری را در مقایسه با زمانی که قصد انجام آن کار را دارید فاش می کنید.

روشی که شما حروف را کوچک یا بزرگ، کمرنگ یا پررنگ، خمیده یا زاویه دار می نویسید بینش وسیعی را در مورد شخصیت یا افکار درونی شما ارائه می دهد. نوشتن، رموز زیادی را در مورد خلق و خو و طبیعت شما آشکار می کند.

طرز امضاکردن شما  به میزان قابل توجهی بیانگر ویژگی های شخصیتی شما می باشد.

امضا تصویری است که صاحب آن قصد دارد آن را به دنیای بیرون نشان دهد و همانند کارت ویزیت یک فرد عمل می کند و نیز ابزاری است جهت بیان اینکه صاحب امضا تمایل دارد تا دنیا او را ببیند.

ویژگی های شخصیتی همانند صداقت، توانایی های ارتباطی، خلاقیت، استواری هیجانی و خودشناسی همگی به سادگی می توانند توسط تحلیل یک امضا مورد بررسی قرار گیرند.

مهارتهای اجتماعی، کمرویی و میزان اعتماد به نفس و توانایی هدف گذاری در زندگی می تواند توسط روشی که شما حروف را در هنگام امضا کردن می نویسید ، شناسایی شود.

بررسی امضا بر مبنای 7 مولفه است:

1-    اندازه امضا

2-     شیب امضا (میزان انحراف حروف در امضا)

3-     بکارگیری نام و نام خانوادگی و هم چنین اندازه نوشتن آنها

4-     خط کشیدن در زیر امضا

5-    اندازه اولین حرف در امضا

6-     قوس ها و یا خط های وارونه

7-    به کار گیری نقطه در امضا

 

 

در اینجا به متداولترین پرسش ها در مورد بررسی امضا پاسخ داده شده است:

زمانیکه امضا خوانا نیست، چه مفهومی دارد؟

امضای ناخوانا به این معنی است که افراد در هنگام خواندن آن با مشکل مواجه می شوند. امضا ناخوانا بیانگر این است که صاحب آن قصد دارد دیده شود اما ترجیح می دهد که شناخته نشده و یا مورد توجه خاص قرار نگیرد.

و یا اینکه فرد قصد دارد مسایل را خصوصی نگه دارد و هویت اصلی خودش را ناشناخته باقی گذارد.

همچنین امضا ناخوانا می تواند به این معنی باشد که صاحب امضا در عجله بوده است.

فردی که روزی چندین بار مجبور به امضا کردن است اغلب این کار را با عجله انجام می دهد و به خوانابودن امضا اهمیت نمی دهد.

معنای خط کشیدن زیر امضا چیست؟

یک خط ساده و صاف در زیر امضا نشان گر این است که صاحب امضا دارای اتکا به نفس بوده و به پیروی از قوانین و سنت ها باور دارد.

زمانی که خط زیر امضا بسیار شاخص و اندکی هم خمیده باشد بیانگر این نکته است که نویسنده علاقمند به جلب توجه از سوی دیگران است. و عموما رفتاری برای جذب کردن توجهات نشان می دهد.

خط زیگزاگی در زیر امضا بیانگر تردید داشتن رفتار صاحب امضا می باشد.

هرچه خط زیگزاگی بلندتر باشد تردید نویسنده را در مورد تواناییهای خودش بیشتر نشان می دهد.

عقب یا جلو رفتن خطوط زیگزاگی در زیر امضا اشاره به این دارد که صاحب امضا افکار مغشوشی بر حسب اینکه "بله، می توانم" یا "شاید نتوانم" را در ذهن دارد.

خطوط مواج یا اشکال لبخندگونه در زیر امضا اشاره صریحی بر رفتار شوخ طبعانه فرد دارد.

زمانی که امضا با دست خط معمول مقایسه می شود بسیار متفاوت است، این به چه معناست؟

این زمانی اتفاق می افتد که نویسنده علاقه ای برای فاش کردن همه امور در مورد خودش ندارد. زمانی که امضا همانند بقیه نوشته های نویسنده نیست به این معنا است که نویسنده قصد دارد بعضی از جنبه های شخصیت خود را پنهان کند. و در نتیجه یک هویت جدید را توسط یک امضا که به کلی متفاوت است خلق می نماید.

اندازه امضا نشانگر چه چیزی است؟

اساسا اندازه امضا بر تمایل نویسنده در مورد توجه قرارگرفتن اشاره دارد.

اگر امضا در مقایسه با نوشته بسیار بزرگ باشد نشان دهنده آن است که فرد به مورد توجه قرار گرفتن علاقه دارد.

امضا بزرگ و پررنگ به معنای این است که: "به من توجه کنید"

امضا در اندازه متوسط تمایل نویسنده به تناسب داشتن را نشان می دهد و در آخر امضا در اندازه کوچکتر بیانگر این است که فرد علاقه کمتری به جلب توجه دیگران دارد و یا اساسا علاقه ای به مورد توجه قرار گرفتن ندارد.

حال شما با چندین فن برای تحلیل یک امضا آشنا شدید. پس برای تحلیل امضای دوستان آشنایان و یا همکارانتان منتظر چه چیزی هستید؟ کافی است یک قلم و کاغذ در اختیار آنها قرار دهید و امضای آنها را بگیرید. وقت آن است که استعداد خود را در این زمینه نشان دهید.

مترجم: الهام سادات میریانی

منبع:      factodiz.com

By Ruby Samy

 

 

 


 


 


/ 2 نظر / 269 بازدید
رضا

زندگي دفتري از خاطرهاست يك نفر در دل شب يك نفر در دل خاك يك نفر همدم خوشبختي هاست يك نفر همسفر سختي هاست چشم تا باز كنيم عمرمان مي گذرد ما همه همسفريم ممنون خانم میربانی که به اتاق من اومدی و نظر قشنگتو به یادگار گذاشتی و همچنین تولد وبلاگتو تبریک میگویم و امیدوارم که در این سال جدید روزای شاط پرباری داشته باشی. در ضمن اسمتو با اجازت لینک کردم موفق باشی و منتظر نظرات زیبایت هستم[گل][دست][لبخند]

BLacK MoON

خیلی خوب و مفید و کاربردی بود ... :) و تو انتخاب امضام تاثیر گذاشت ... :) الهام من هنوز نتونستم یه امضای خوب پیدا کنم ... :( از امضام اصلا راضی نیستم ... :( به نظرت چطور میتونم یه امضای خوب داشته باشم؟؟