افزایش مهارت کودکان

 10 روش جهت افزایش مهارت های تفکر کودکان

1-    سوال پرسیدن را در کودک تقویت کنید:

لازم نیست به هر سوال فرزندتان پاسخ دهید، در عوض از آنها بپرسید که چگونه فکر می کنند . پرسیدن سوال باعث بوجود آمدن مکالمه بین شما و کودک می شود.

2-    انتقاد نکنید:

انتقاد باعث کم شدن اعتماد به نفس می شود. هنگامی که کودکان مورد انتقاد قرار می گیرند، احساس شکست کرده و فکر می کنند که والدین خود را ناامید کرده اند.

روش های متناوبی برای حل کردن مشکلات پیدا کنید. زمانی که کودک احساس کند که والدینش پشتیبان او نیستند ممکن است ارتباط خود را با آنها کمرنگ کند.

3-    به عقاید کودک احترام بگذارید:

زمانی می رسد که احساس می کنید فرزندتان همراه شما نیست. علیرغم اینکه احترام گذاشتن به عقاید کودکان گاهی مشکل به نظر می رسد یک روش مناسب و خوب آن است که به فرزندتان اجازه بیان نظرات شخصی اش را بدهید.

کودکانی که اعتماد به نفس لازم را در بیان عقاید خود دارند احتمال کمتری در منحرف شدن به سمت بزهکاری و یا تسلیم شدن در برابر تاثیرات همسالان خود دارند.

4-    به کودک خود تنوع پذیری را بیاموزید:

کودک خود را تشویق کنید تا در مورد فرهنگ ها و رسوم مختلف مطلب بیاموزد. کودکی که دارای تربیت خوب است می تواند ارزش های دیگران را درک کرده و به آنها احترام بگذارد.

5-    به کودک بیاموزید که مرزهای شخصی خود را بشناسد:

کودکان نیازمند آن هستند که حریم شخصی خود را داشته باشند تابتوانند به حریم شخصی دیگران نیز احترام بگذارند. به فرزند خود کمک کنید  تا مرزهای شخصی شان را بنا کنند و اصرار بورزید تا آنها با همسالان خود اجرا کنند.

6-    یک محیط مناسب برای آنها مهیا کنید:

کودکان در محیط های که می دانند که مورد عشق و احترام واقع می شوند، پیشرفت می کنند. هر روز به آنها یادآوری کنید که آنها را دوست دارید و حمایتشان می کنید.

7-    فرآیند تفکر کودکتان را درک کنید:

جهت حمایت کودکتان در محیط مدرسه، باید به روش های آموزشی فرزندتان آگاه باشید. آیا او خلاق است؟ آیا منطقی است؟ آیا استعداد موسیقی دارد؟ درون گرا یا برون گرا است؟

8-    اجازه دهید که برای خودشان فکر کنند:

اندیشیدن مستقل را تشویق کنید. به کودک خود در مواردی که به آنها اختصاص دارد اجازه تصمیم گیری بدهید.

بهتر است برای تصمیم گیری آنها فرصت و فضای کافی را بدهید اما زمانی که طرح های آنها نتیجه مناسبی نمی دهد در کنار آنها باشید.

9-    به آنها مهارت های مدیریت استرس را آموزش دهید:

کمک کنید که فرزندتان با استرس خود کنار بیاید. تلاش نکنید تا با دادن دستور و یا توقعات بیجا و غیرمعمول در استرس آنها مشارکت کنید.

10-                        به کودک خود بیاموزید که به غرایز خود اعتماد کنند:

به منظور موفقیت کودکان در زندگی آنها باید بیاموزند که چطور به تصمیمات خود اعتماد کنند. فرزند شما می بایست در اعتماد کردن به احساسات و غرایزش اعتماد به نفس کافی داشته باشد.

کودکانی که خود را باور دارند کمتر مستعد این هستند که رفتار های ناسالم از خود بروز دهند.

مترجم: الهام سادات میریانی

منبع: articlesurfing.com

By Marie Madgala Roker

 

 

/ 0 نظر / 97 بازدید